Upadłość targu żywności

Upadłość targu żywności

Właściciel Pora na Pora złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Internetowy targ żywności „Pora na Pola” łączył interesy dwóch stron, mianowicie osób zainteresowanych kupnem zdrowej i naturalnej żywności i producentów (sprawdzonych rolników) gotowych dostarczyć takie produkty. Każdy klient mógł za pośrednictwem targu zamówić naturalne produkty bezpośrednio od różnych producentów i oczekiwać na dostarczenie ich w jednej przesyłce.

Teraz, po blisko pięciu latach działalności, targ kończy działalność. To efekt problemów z utrzymaniem płynności finansowej. Warto więc dodać, że finansowanie spółki opierało się na zasadzie crowfundingu. I chociaż oferowane produkty miały swoich odbiorców, a przedstawiciele targu informowali o zakrojonych na szeroką skalę planach rozwoju, to nie powiodła się próba pozyskania inwestorów skłonnych dokapitalizować spółkę. Kilka dni temu, jej założyciel poinformował o złożeniu wniosku o upadłość.

Warto przypomnieć, że to niejedyny sklep oferujący ekologiczną żywność, który mierzy się z problemami natury finansowej. Dotknęły one również Organic Farma Zdrowia. Ta firma niedawno informowała jednak o pozytywnych efektach podjętych kroków zaradczych.

Źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/koniec-internetowego-targu-pora-na-pola-adrian-piwko-informuje-ze-zlozyl-do-sadu-wniosek-o-upadlosc-spolki

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.