Zmiany własnościowe w popularnym Browarze

Zmiany własnościowe w popularnym Browarze

Browar Zamkowy Cieszyn zmienia właściciela i nazwę.

Kilka dni temu KDW Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (KDW FIZ) został nowym udziałowcem w Browarze Zamkowy Cieszyn. Zarządzanie Browarem współdzieli z dotychczasowym właścicielem MJG Investment Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (MJG FIZAN).

Zmiana własnościowa pociągnęła za sobą zmianę nazwy Browaru. Odtąd będzie się nazywał – Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn. Według właścicieli nowa nazwa ma nawiązywać do historycznych korzeni.

Celem tych przekształceń jest podjęcie działań mających na celu rozwój Browaru.

Warto dodać, że Browar Zamkowy Cieszyn może pochwalić się bardzo długą historią, która naznaczona była kilkakrotnymi zmianami właścicieli. Po sprywatyzowaniu, na początku lat 90. ubiegłego wieku, został kupiony przez holenderski koncern Heineken. Stał się częścią Grupy Żywiec. Po upływie 20 lat (pod koniec 2020 roku) nabyła go firma Felix Investments. Kolejne zmiany nastąpiły w marcu 2023 roku. Wówczas Browar znalazł się w rękach współwłaściciela Cisownianki. A po niespełna miesiącu, w kwietniu tego roku, nastąpiła zmiana właściciela. Obecny współwłaściciel – KDW FIZ to wspólnik w spółce Nałęczowianka zajmującej się produkcją wody Cisowianka. Wszystkie te zmiany wynikały z problemów finansowych, które dotykały Browar.

Źródło: https://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/wlasciciel-cisowianki-przejal-znany-browar-zapowiada-powrot-do-korzeni,222450.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.