Kolejna konsolidacja w branży mleczarskiej

Kolejna konsolidacja w branży mleczarskiej

OSM Czarnków ma połączyć się z Mlekovitą.

Dwa miesiące temu przedstawiciele Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej (OSM) Czarnków przyznali, że spółdzielnia zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Ich przyczyn upatrywali w drastycznym wzroście cen gazu i spadku cen produktów mlecznych. Wyraźnie wskazywali również, że bez wsparcia funkcjonowanie spółdzielni jest zagrożone. Natomiast kilka dni temu poinformowali, że zapadła decyzja o połączeniu ze spółdzielnią mleczarską Mlekovita. Należy podkreślić, że delegaci biorący udział w głosowaniu nie byli jednogłośni. Osoby, które opowiedziały się za połączeniem obu spółdzielni wskazywały, że problemy finansowe OSM Czarnków wkrótce doprowadzą do jej upadku. Natomiast osoby przeciwne konsolidacji podkreślały, że czarnkowska spółdzielnia zostanie wcielona przez duży zakład mleczarski i straci swoje największe zalety, mianowicie lokalne produkty, które zostaną zlikwidowane na rzecz produktów wytwarzanych przez Mlekovitę.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza konsolidacja, do której doszło w branży mleczarskiej w ostatnim czasie. W marcu dyskutowano o przejęciu spółdzielni mleczarskiej Jogo przez Mlekpol i dzierżawy OSM Końskie przez Grupę Polmlek.

Źródło: https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/okregowa-spoldzielnia-mleczarska-w-czarnkowie-chce-sie-polaczyc-z-mlekovitahttps://www.tygodnik-rolniczy.pl/rynki-rolne/ceny-skupu-mleka/osm-czarnkow-polaczy-sie-z-mlekovita-jest-decyzja-spoldzielni-2445616; 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.