Whirlpool zwalnia

Whirlpool zwalnia

Przedstawiciele amerykańskiego przedsiębiorstwa zapowiedzieli masowe zwolnienia.

W ubiegłym miesiącu przedstawiciele jednej z najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją i sprzedażą sprzętu AGD – Whirlpool Corporation poinformowali, że opracowali plan restrukturyzacyjny, w ramach którego zaplanowano redukcję zatrudnienia. Kilka dni temu przekazali, że w ramach działań naprawczych podjęli decyzją o zwolnieniu kolejnego tysiąca pracowników. Warto wspomnieć, że w Polsce firma Whirlpool Corporation posiada trzy fabryki, w: Łodzi, Radomsku i we Wrocławiu, w których zatrudnionych jest ok. 6 tysięcy osób.

Nie należy zapominać, że w przeciągu zaledwie miesiąca to kolejna bardzo istotna informacja dotycząca Whirlpool Corporation. Otóż, na początku kwietnia poinformowano o finalizacji transakcji zawartej między Whirlpool Corporation a tureckim koncernem Arçelik będącym właścicielem firmy Beko. Na bazie zawartej umowy powołano do życia nową spółkę o nazwie Beko Europe, w której 75% udziałów posiada Beko, a 25% Whirlpool Corporation. Co więcej, amerykański przedsiębiorca zdecydował o całkowitej sprzedaży swojej działalności zlokalizowanej na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/zwolnienia-w-whirlpool-kolejne-tysiac-osob-na-swiecie-straci-prace-7024007852579744a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.