Zwolnienia w dużej sieci sklepów odzieżowych

Zwolnienia w dużej sieci sklepów odzieżowych

Producent popularnej sieci sklepów oferujących akcesoria i odzież sportową dokonał redukcji etatów.

Przedstawiciele firmy OTCE poinformowali, że zostali zmuszeni do przeprowadzenia restrukturyzacji zatrudnienia w sieci sklepów 4F. Procesem redukcji objęto 130 miejsc pracy. Argumentując podjęcie takiej decyzji wskazano na wyniki finansowe podsumowujące ubiegły rok. Odnotowano stratę w wysokości blisko 17 mln 500 tys. złotych. Przyczyn zaistniałej sytuacji doszukiwano się w: zmniejszeniu popytu, wysokiej inflacji i wzrastających kosztach prowadzenia działalności gospodarczej. Co więcej, przedstawiciele spółki wskazali, że ostatnia kolekcja ubrań nie spotkała się takim zainteresowaniem konsumentów, na które liczyli.  

Warto dodać, że w opublikowanym dwa miesiące temu ResTrue Raport 2023: Restrukturyzacje i upadłości w Polsce* zwracaliśmy uwagę na fakt, że przedstawiciele marki 4F już w ubiegłym roku dokonali redukcji wcześniej zakrojonych planów rozwojowych i wstrzymali się z dalszą ekspansją zagraniczną.

* Raport nadal można pobrać ze strony głównej Serwisu o restrukturyzacji.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/wlasciciel-marki-odziezowej-4f-dolaczyl-do-fali-zwolnien-prace-stracilo-130-osob/y2414hd

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.