W drugim kwartale tego roku liczba upadłości wśród przedsiębiorstw spadła. Przybyło natomiast nowo zarejestrowanych działalności.
Dane Głównego Urzędu Statystycznego za drugi kwartał tego roku pokazują, że liczba upadłości w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wyniosła 90 i spadła o 2,2 proc. Jednocześnie o 1,2 proc., do prawie 89 tys. wzrosła liczba rejestracji nowych przedsiębiorstw.
Większość bankructw to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jeśli chodzi o sektory, dominuje przemysł. W drugim kwartale zbankrutowało 26 firm przemysłowych, o 6 więcej niż rok temu. Wzrosła także liczba upadłości w budownictwie. Zdecydowanie mniej było takich przypadków w usługach.
Jednocześnie to w usługach najbardziej wzrosła liczba rejestracji nowych firm – o 14,2 proc. Z kolei największy spadek, rzędu 16,1 proc., pojawił się w handlu i naprawie pojazdów samochodowych.



