Anna-Bud złożyła wniosek o upadłość

Firma budowlana Anna-Bud złożyła wniosek o otwarcie postępowania układowego, a kilka dni później również o upadłość. Pracownicy od miesięcy nie otrzymują swoich wynagrodzeń.

Firma budowlana Anna-Bud, jedna z najbardziej znanych spółek związanych z regionem świętokrzyskim, złożyła wniosek o upadłość. Problemy finansowe przedsiębiorstwa trwają od kilku miesięcy, a pracownicy alarmują, że od dawna nie otrzymują pełnych wynagrodzeń. Według relacji załogi za marzec wypłacono jedynie około 20 proc. pensji, natomiast wynagrodzenia za kwiecień i maj nie zostały wypłacone wcale. Kryzys dotknął ponad 100 rodzin związanych z firmą.

W połowie marca firma spółka złożyła wniosek o otwarcie postępowania układowego, a kilka dni później również wniosek o ogłoszenie upadłości. Pod koniec kwietnia sąd wyznaczył tymczasowego nadzorcę sądowego.

Prezes spółki Jarosław Ziętal potwierdził trudną sytuację finansową firmy i przyznał, że przedsiębiorstwo nie było w stanie regulować wszystkich zobowiązań wobec pracowników. Zapewnił jednocześnie, że firma prowadzi działania mające ograniczyć skutki kryzysu dla załogi oraz pozostaje w kontakcie z przedstawicielami pracowników.

Anna-Bud działała od 1999 roku i realizowała wiele ważnych inwestycji w regionie świętokrzyskim, m.in. Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny GUM w Kielcach, przebudowę Teatru im. Stefana Żeromskiego czy budowę tężni w Busku-Zdroju. Firma wykonywała również inwestycje przemysłowe, naukowe, medyczne i mieszkaniowe.

Źródło: https://kielce.tvp.pl/anna-bud-z-wnioskiem-o-upadlosc-pracownicy-od-miesiecy-czekaja-na-wynagrodzenia-tvp3-kielce,93312622

UDOSTĘPNIJ:

OCEŃ:

Zobacz również

Search

PORTAL TWORZONY PRZEZ:

OBSERWUJ NAS

Dodaj tu swój tekst nagłówka