Spółka Rail Polska, specjalizująca się w przewozach kolejowych, weszła w restrukturyzację. Liczy na ustabilizowanie swojej sytuacji i utrzymanie współpracy z kontrahentami.
Rail Polska poinformowała o rozpoczęciu restrukturyzacji w formie postępowania o zatwierdzenie układu. Obwieszczenie o ustaleniu dnia układowego opublikowano 3 czerwca 2026 r. Nadzorcą układu została spółka Filipiak Restrukturyzacja. Postępowania ma umożliwić zawarcie układu stabilizującego sytuację finansową firmy. Ważne jest dla niej także poszanowanie praw wierzycieli, utrzymanie współpracy z kontrahentami oraz zapewnienie bezpieczeństwa realizowanych przewozów.
Problemy Rail Polska wpisują się w szerszy kryzys kolejowych przewozów towarowych. Dotyka on zarówno dużych, jak i mniejszych przewoźników. Branża od dłuższego czasu notuje spadki przewożonej masy ładunków, pracy przewozowej oraz udziału kolei w rynku transportowym.
Rail Polska to przewoźnik kolejowy. Należy do amerykańskiego holdingu Rail World. Działa na rynku od ponad 20 lat. Firma była wcześniej znana m.in. z modernizacji lokomotyw ST44 (M62) do elektrycznych jednostek serii 27E, zwanych „Edgarami”, które przebudowano we własnych warsztatach.



