FTX w postępowaniu upadłościowym

FTX w postępowaniu upadłościowym

Giełda kryptowalut złożyła wniosek o upadłość w oparciu o rozdział 11 Kodeksu Upadłościowego w USA

FTX rozpoczęło postępowanie upadłościowe. Wniosek został złożony w oparciu o rozdział 11 Kodeksu Upadłościowego w USA (tzw. Chapter 11).

Sytuacja w FTX diametralnie zmieniła się na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni. Najpierw pojawiły się informacje o dużych stratach funduszu związanego z FTX. Spółka Binance zadeklarowała chęć przejęcia firmy. Szybko jednak wycofała się z tego pomysłu, informując, że sytuacja FTX jest dużo gorsza niż przypuszczała. Wtedy klienci masowo zaczęli wycofywać swoje pieniądze.

Obecnie FTX ma wielomiliardową dziurę pomiędzy aktywami a zobowiązaniami z wieloma funduszami, które obsługiwały klientów. Do tego dochodzą długi. Firma była także w trakcie wielu przejęć, nim utraciła płynność.

Kontrola nad FTX trafiła w ręce Johna J. Ray III, specjalisty od restrukturyzacji. Zajmował się on likwidacją Enron Corp – jednym z największych bankructw w historii.

FTX założył Sam Bankman-Fried w 2019 r. Trzydziestolatek od tamtego czasu zgromadził prawie 17 mld dolarów. Jeszcze w styczniu FTX był wyceniany na 32 mld dolarów.

Bankructwo firmy mocno zachwiało rynkiem kryptowalut.

Źródło: https://strefainwestorow.pl/strefa-global-market/kryptowaluty/ftx-kryptowulty-bankructwo

https://polskieradio24.pl/42/273/artykul/3070206,gielda-kryptowalut-ftx-z-wnioskiem-o-ogloszenie-upadlosci-potezne-straty-inwestorow

 

 

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.