Rząd planuje wprowadzić zmiany z uwagi na dużą liczbę upadłości przedsiębiorstw

Rząd planuje wprowadzić zmiany z uwagi na dużą liczbę upadłości przedsiębiorstw

Obecnie w Polsce działa ponad 2 miliony przedsiębiorstw, a w zeszłym roku miesięcznie pojawiało się około 50 nowych firm. Z danych Euler Harmes wynika, że w tym samym czasie sądy ogłosiły upadłość 889 firm. Jest to największa liczna upadłości od 2012 r. W związku z powyższym Rząd chce pomóc przedsiębiorcom w walce z zatorami i planuje zmianę przepisów.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii publikuje na swojej stronie „Zieloną Księgę” z propozycjami rozwiązań problemu zatorów płatniczych. Jest to rozpoczęcie konsultacji w zakresie problemu długotrwałego zalegania z opłatą faktur.

W „Zielonej Księdze” Ministerstwo pyta przedsiębiorców jak skutecznie ograniczać wydłużanie terminów umownych, jak skłaniać kontrahentów do zapłaty w terminie, czy i jakie sankcje powinny ponosić nierzetelne firmy. Jednocześnie resort liczy, że biznesmeni będą przesyłać swoje uwagi, jak rozwiązać problem zatorów. Zebrane opinie Ministerstwo ma wykorzystać w procesie tworzenia przepisów ułatwiających ściąganie należności.

Źródło: wyborcza.biz/biznes/7,147584,23252352,upadlosc-firm-zatory-platnicze-zabijaja-male-i-srednie-firmy.html?disableRedirects=tru/

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.