Restrukturyzacja lekarstwem na niewypłacalność

Restrukturyzacja lekarstwem na niewypłacalność

Obecnie nie dostrzega się lawinowej liczby ogłaszanych upadłości, ale według ekspertów to kwestia czasu.

Przedsiębiorcy z sektora mikro, małych i średnich firm umiarkowanie oceniali swoje przygotowanie do drugiej fali pandemii koronawirusa. Wielu z nich skorzystało z możliwości oferowanych przez tarcze antykryzysowe. Uzyskane w ten sposób wsparcie pomogło przetrwać najtrudniejszy moment kryzysowy. Nie powinno to jednak powstrzymać przedsiębiorców przed obserwacją sytuacji firmy i w momencie dostrzeżenia oznak problemów finansowych skłonić do podjęcia odpowiednich działań naprawczych.

Jednym z dostępnych rozwiązań o charakterze naprawczych jest restrukturyzacja, która często postrzegana jest błędnie przez przedsiębiorców jako droga do ogłoszenia bankructwa. Należy jednak zaznaczyć, że restrukturyzacja ma na celu uratowanie biznesu przed upadłością.

Z restrukturyzacji skorzystać może każde przedsiębiorstwo. Kluczowy jest dobór odpowiedniego postępowania do indywidualnych problemów przedsiębiorstwa. Katalog dostępnych rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych został uzupełniony w czerwcu o nowy tryb, mianowicie uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne, które jest procedurą szybką i prostą.

Źródło: https://www.newsweek.pl/biznes/restrukturyzacja-firmy-jak-nie-zbankrutowac-podczas-pandemii/lsnlx3y

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.