Branża targowa chce umorzenia subwencji

Branża targowa chce umorzenia subwencji

Polska Izba Przemysłu Targowego (PIPT) zwróciła się do premiera z prośbą o umorzenie subwencji, które otrzymały firmy z branży targowej.

Wsparcia udzielił im Polski Fundusz Rozwoju (PFR) w ramach Tarczy Finansowej 2.0 . Skorzystało z niego około 80 proc. firm zajmujących się organizacją targów. Problem z rozliczeniem subwencji może mieć co dziesiąta firma. Jest to związane z tym, że przedsiębiorcy z sektora targowego długo nie mogli funkcjonować w efekcie zakazów związanych z pandemią koronawirusa. Rząd zdecydował o odmrożeniu branży targowej w czerwcu. Jednak przygotowanie takiej imprezy trwa kilka miesięcy, więc de facto targi ruszyły dopiero jesienią. Natomiast regulamin udzielania subwencji przewiduje, że niewykorzystaną część pieniędzy trzeba zwrócić. Firmy z branży targowej czują się poszkodowane w stosunku do innych przedsiębiorców, którzy mogli zacząć działać już wiosną.

PIPT apeluje o całkowite umorzenie subwencji firmom, które nie osiągnęły przychodów pozwalających na dokonanie spłaty. Natomiast Komitet Obrony Przemysłu Targowego (KOPT) chce, żeby subwencje zostały umorzone wszystkim firmom.

Źródło: https://www.pb.pl/branza-targowa-prosi-o-umorzenie-subwencji-1133938?smclient=4da490d5-7d8e-11e6-874d-0cc47a1256ac

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje