Stomil Poznań na skraju upadłości

Stomil Poznań na skraju upadłości

Trzy organizacje związkowe działające w Stomilu poinformowały, że spółce Stomil Poznań grozi likwidacja.

Spółka istnieje od 90 lat. Produkuje opony i surowiec w postaci mieszanek gumowych dla wielu sektorów gospodarki. Głównym odbiorcą jest znany światowy koncern oponiarski. Zdaniem związkowców firma nadal mogłaby funkcjonować. Zamówień jej nie brakuje. Problemem są jednak potężne długi, które zaciągały kolejne zarządy tej spółki. Ich zabezpieczeniem są posiadane przez spółkę nieruchomości. Związkowcy wyliczyli, że z ich sprzedaży firma mogłaby pozyskać około 95 mln zł. Jednak po spłacie zobowiązań zostałoby jej zaledwie 5-10 mln zł. To nie wystarczy na przeniesienie produkcji w inne miejsce. Zdaniem związkowców, działania właściciela Stomilu, czyli Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) zmierzają do likwidacji spółki. Uzasadnieniem ma być trwała nierentowność poznańskiego zakładu.

PGZ przekonuje, że nie chce dopuścić do upadłości spółki Stomil Poznań. Firma czeka na decyzje zarządu odnośnie realnego planu jej restrukturyzacji. Cezary Krasnodomski, zastępca obecnego prezesa Stomil Poznań zapewnił, że zarząd po raz kolejny przedstawi większościowym akcjonariuszom plan restrukturyzacji spółki.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/stomil-poznan-na-krawedzi-upadlosci-zwiazki-kresla-czarny-scenariusz-6705822838876800a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Postępowanie o zatwierdzenie układu

Pobierz ebook

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.