Kryzys pracowniczy w transporcie i budowlance

Kryzys pracowniczy w transporcie i budowlance

Wielu obywateli Ukrainy, zatrudnionych w polskich firmach, wraca do swojego kraju. Problem ma szczególnie transport i budowlanka.

Z danych Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego wynika, że w polskich firmach transportowych pracuje 350 tys. kierowców. Z tego aż 110 tys., czyli prawie jedna trzecia, to obywatele Ukrainy. Aż 30 proc. z nich już wróciło do swojego kraju na wojnę. Jednak to jeszcze nie koniec. Zdaniem Andrzeja Bogdanowicza, dyrektora generalnego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego, część takich pracowników najpierw ściąga swoje rodziny w bezpieczne miejsce i dopiero wtedy planuje wrócić na Ukrainę. Jego zdaniem ubytku pracowników, z którym będą miały do czynienia z powodu wojny polscy przedsiębiorcy, nie da się uzupełnić.

Ten sam problem ma branża budowlana. W efekcie wielu firmom grozi wstrzymanie kontraktów. Kłopoty branży pogłębiają także rosnące koszty materiałów budowlanych.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/okolo-jedna-trzecia-ukrainskich-kierowcow-wrocila-na-wojne-trudna-sytuacja-polskich/5f46ytm

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje