MOL zamiast Lotosu

MOL zamiast Lotosu

Wraz z początkiem grudnia doszło do przetasowań na polskim rynku stacji paliw.

Kilka dni temu w życie weszły ustalenia umowy zawartej między polskim koncernem PKN Orlen a węgierskim koncernem MOL. Na ich mocy, węgierski koncern stał się właścicielem 417 stacji Lotos i tym samym zajął trzecie miejsce, co do wielkości, pośród detalicznych sieci sprzedaży paliw. To jednak wydaje się nie zadowalać przedstawicieli MOL-a, którzy zapowiadają szybki i dynamiczny rozwój. W tym celu planowane jest podjęcie kilku działań. Przede wszystkim, jak najszybsze ukończenie procesu rebrandingu stacji Lotos. Poza tym, nowy gracz na polskim rynku paliw zamierza przekonać do siebie kierowców: hasłem „lepsza jakość i lepsze ceny”, ofertą Fresh Corner, w ramach której proponowane będą produkty pozapaliwowe, aplikacją lojalnościową oraz elektromobilnością.

W ramach wspomnianej wyżej umowy, PKN Orlen kupi od MOL-a 143 stacje paliw na Węgrzech i 39 a Słowacji. W ten sposób Orlen rozpocznie funkcjonowanie na wskazanych rynkach.

Warto przypomnieć, że umowy, o których mowa są następstwem decyzji podjętych przez Komisję Europejską, o których pisaliśmy tutaj.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/biznes/wegierski-plan-na-polski-rynek-rzuca-wyzwanie-brytyjskiemu-gigantowi/9zl3z12

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.