Polskie firmy cierpią przez koronawirusa COVID-19

Polskie firmy cierpią przez koronawirusa COVID-19

Wprowadzone w marcu 2020 r. obostrzenia wynikające z panującej epidemii korowirusa COVID-19 uderzyły rykoszetem w polskich przedsiębiorców. Wyłącznie w marcu przedsiębiorcy złożyli łącznie 58.700 wniosków o zawieszenie lub zakończenie działalności. 80% z tych wniosków dotyczyło zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej. W analogicznym okresie 2019 r. przedsiębiorcy złożyli łącznie 31.400 wniosków o zawieszenie lub zakończenie działalności., z czego 57% dotyczyło zawieszenia działalności gospodarczej.

Piotr Arak, Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego wskazał, że jeśli uda się nam „odmrozić” gospodarkę pod koniec kwietnia to mamy jeszcze szansę, że polska gospodarka nie skurczy się w roku 2020. Z kolei jeśli sytuacja przedłuży się do połowy 2020 roku to polska gospodarka może skurczyć się nawet o 10%. Obecnie mówi się o recesji nawet 4,7%. Wskazane szacunki mogą jeszcze ulec zmianie wraz z rozwojem sytuacji.

 

Źródło: www.wprost.pl/kraj/10312899/60-tys-polskich-firm-ucierpialo-z-powodu-koronawirusa-ratunkiem-zawieszenie-dzialalnosci.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.