Nowelizacja ustawy antyzatorowej

Nowelizacja ustawy antyzatorowej

Przygotowana została nowelizacja tzw. ustawy antyzatorowej, w której upatruje się wyjście naprzeciw potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Utrata płynności finansowej, która prowadzi do zatorów płatniczych, stanowi problem dla każdego przedsiębiorstwa. Wydaje się to jeszcze poważniejszy gdy dotyka MŚP, które często mierzą się z problemami finansowymi na skutek zaległych płatności od dużych kontrahentów. Otóż, w relacjach, w których MŚP występuje w roli wierzyciela, a duże przedsiębiorstwo w roli dłużnika ci pierwsi wydają się stać na słabszej pozycji. Dążenie do wyeliminowania takich zjawisk przyświecało twórcom wspomnianej nowelizacji. Zastrzeżono w niej, że wszelkie zapisy widniejące w umowach zawieranych między kontrahentami a ograniczające wypłaty przeterminowanych należności uznawane będą za zakazane. Poza tym, uszczegółowiono artykuły dotyczące sprawozdań składanych przez firmy. Wspomniane sprawozdania mają być jeszcze dokładniejsze.

Warto przypomnieć, że o problemach związanych i wynikających z zatorów płatniczych pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj.

Źródło: https://www.pb.pl/nowe-prawo-antyzatorowe-co-zyskaja-msp-1171287?cx_testId=62&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=1&cx_experienceId=EXAT1GI36S24#cxrecs_s

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje