Szpitale w restrukturyzacji

Szpitale w restrukturyzacji

W działaniach restrukturyzacyjnych placówki medyczne upatrują recepty na poprawę kondycji finansowej.

Miejski szpital w Miastku (województwo pomorskie) zmaga się z problemami natury finansowej. Według szacunków, zobowiązania placówki opiewają na 20 mln złotych. Z tego też względu osoby zarządzające tą placówką rozważały różne scenariusze, w tym likwidację szpitala. Ostatecznie jednak zapadła decyzja o podjęciu działań restrukturyzacyjnych. W ich ramach przewidziano zarówno połączenie niektórych oddziałów, jak i rozszerzenie zakresu świadczonych usług. Zaplanowano, że cały proces ma potrwać dwa lata i przyczynić się do poprawy kondycji finansowej szpitala.

Warto dodać, że sytuacja szpitala w Miastku to nie jest odosobniony przypadek. Od ponad dwóch lat restrukturyzacją objęty jest szpital powiatowy we Wrześni, a trwające postępowanie przedłuża się z uwagi na nieporozumienia pomiędzy placówką a wierzycielem.

Nic dziwnego, że osoby odpowiedzialne za sytuację zadłużonych szpitali decydują się na wszczęcie postępowań restrukturyzacyjnych. W przypadku przedłużającego się oczekiwania na uchwalenie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa to działania restrukturyzacyjne jawią się jako najlepsze rozwiązania istniejących problemów finansowych.

Źródło: https://radiogdansk.pl/wiadomosci/region/slupsk/2023/05/25/szpital-w-miastku-czeka-restrukturyzacja-wsrod-planowanych-zmian-polaczenie-czesci-oddzialow/, https://wrzesnia.info.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/586_powiat/23194_restrukturyzacja-szpitala-utknela-w-sadzie.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.