Ikea zwalnia

Ikea zwalnia

Zwolnienia dotknął pracowników sklepu Ikea zlokalizowanego w Goleniowie.

Ikea to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą mebli od blisko 80 lat. Przez ten czas zdążyło szybko i prężnie się rozwinąć. Świadczy o tym funkcjonowanie ponad 400 sklepów w aż 52 krajach, w tym 22 w Polsce. Międzynarodowa popularność nie uchroniła jednak sklepów Ikea przed odczuwaniem skutków wzrastających cen prowadzenia działalności. Ikea podzieliła trudy, na które wskazywali już wcześniej inni reprezentanci branży meblarskiej. W efekcie, przedstawiciele sklepu zlokalizowanego w Goleniowie poinformowali, że dotąd podejmowane aktywności: wstrzymaniu rekrutacji, zakończenie współpracy z agencjami pracy tymczasowej, zwiększenie efektywność oraz inwestycja w szkolenia, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W konsekwencji, podjęto decyzję o restrukturyzacji zatrudnienia. Dotyczyć to będzie 130 osób, co stanowi 17% pracowników.

Warto przypomnieć, że nad problemami branży meblarskiej pochylaliśmy się kilkukrotnie. Ostatni raz w odcinku 4. podcastu ResTrue Talks. i artykule „Od boomu do kryzysu – bieżące wyzwania w polskiej branży meblarskiej„. Wówczas dokonaliśmy diagnozy obecnej trudnej sytuacji i problemów, z którymi mierzą się przedstawiciele tej branży oraz zarysowaliśmy możliwe scenariusze rozwiązań.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/branza-meblarska-z-problemami-zwolnienia-w-ikei-to-dopiero-poczatek-6951772456184736a.html

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.