Eksperci przewidują dalszy wzrost upadłości wśród przedsiębiorców

Eksperci przewidują dalszy wzrost upadłości wśród przedsiębiorców

2019 rok zamknął się wzrostem liczby ogłoszonych upadłości i otwartych restrukturyzacji (4,5%) w stosunku do 2018 roku. Eksperci przewidują, że z uwagi na spowolnienie gospodarcze w 2020 roku liczba upadłości przedsiębiorców nadal będzie rosnąć.

W III kwartale 2019 roku PKB Polski wyniosło 3,9% i było najniższe od 3 lat. Z kolei z danych firmy Coface wynika, że PKB Polski w 2020 roku ma wynieść 3,3%. Powyższe, w przewidywaniach ekspertów, wpłynie na dalszy wzrost otwieranych restrukturyzacji i ogłaszanych upadłości, które mogą wzrosnąć w ciągu kolejnych 12 miesięcy o kolejne 6%.

Spowolnienie polskiej gospodarki wpływa na uzależnienie przedsiębiorców od zagranicznych rynków zbytu. Jednakże w na rynkach Unii Europejskiej widać od jakiegoś czasu spowolnienie, które wpływa na kondycję finansową polskich eksporterów. Z kolei na rynkach spoza Unii Europejskiej widać pierwsze oznaki spowolnienia gospodarczego, co także przełoży się na dalszy wzrost postępowań insolwencyjnych.

 

Źródło: www.money.pl/gospodarka/rosnie-liczba-firm-oglaszajacych-upadlosc-eksperci-przewiduja-ze-bedzie-gorzej-6462614984713857a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.