Branża budowlana w kryzysie

Branża budowlana w kryzysie

Branża budowlana to kolejny sektor gospodarki odczuwający skutki kryzysu.

Odnotowuje się zdecydowany spadek liczby rozpoczynanych inwestycji budowlanych. Dotyczy to zarówno inwestycji o charakterze prywatnym, jak i publicznym. To efekt wielu, powiązanych ze sobą, czynników. Jednym z nich jest duża niepewność gospodarcza. Składają się na nią: wyraźny wzrost cen energii elektrycznej, materiałów budowalnych, kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Te aspekty brane są pod uwagę przez firmy deweloperskie, które właśnie z tych powodów ograniczyły plany związane z rozpoczynaniem kolejnych inwestycji. Należy również zwrócić uwagę na zwiększenie wymagań kredytowych przez banki. To w naturalny sposób przełożyło się na spadek liczby potencjalnych klientów posiadających zdolność kredytową.

Eksperci wskazują, że w ramach sektora budowlanego kryzys nie jest jeszcze odczuwany z takim samym natężeniem. Otóż, nadal intensywnie prowadzone są prace w tzw. wykończeniówce. To jednak zawsze ostatni etap wszystkich prowadzonych inwestycji, więc skutki obecnej sytuacji są odroczone w czasie i będą tutaj odczuwane, ale później.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kryzys-w-budowlance-nabiera-tempa-Pensje-juz-nie-rosna-brakuje-ofert-pracy-a-ma-byc-jeszcze-gorzej-8485009.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.