Rozszerzenie wsparcia

Rozszerzenie wsparcia

Zapowiedziano rozszerzenie wsparcia oferowanego w ramach dotychczasowych tarcz antykryzysowych.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w branżach odczuwających skutki pandemii koronawirusa zostali zapewnieni o przedłużeniu dotychczasowych form wsparcia oferowany w ramach tarczy branżowej i tarczy finansowej nadzorowanej przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

Zapowiedziano również rozszerzenie tarcz antykryzysowych na branże dotąd nie objęte wsparciem. Mowa o branżach: beauty i handlowej. Ograniczenia w funkcjonowaniu branży beauty obowiązywały na początku trwania pandemii koronawirusa, czyli w okresie od połowy marca do połowy maja ubiegłego roku. Od tamtego okresu kosmetyczki, fryzjerzy pozostawali otwarci, ale i tak odnotowywali spadek obrotów z powodu mniejszego zainteresowania świadczonymi przez nich usługami. O udzielenie im natychmiastowego wsparcia apelował kilka dni temu Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP). Natomiast pod określeniem rozszerzenia pomocy na branżę handlową należy rozumieć sklepy meblowe i budowlane, które po raz pierwszy otrzymały nakaz zamknięcia sklepów stacjonarnych.

Zgodnie z szacunkami środki przeznaczone na kontynuowanie pomocy sięgać będą 30 mld złotych.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/przedsiebiorcy-pomoc-jest-nam-potrzebna-bez-niej-nie-przetrwamy-ale-6624365722430400a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.