Bankrutują firmy z listy MSWiA

Bankrutują firmy z listy MSWiA

Przedsiębiorcy, którzy walczą o wykreślenie z sankcyjnej listy MSWiA, zaczynają są na krawędzi bankructwa. Sulzer likwiduje polskie spółki. O przetrwanie nadal walczy Maga Foods i Medmix.

Od momentu opublikowania listy sankcyjnej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) minął już miesiąc. Do tej pory firma Maga Foods, która produkuje warzywne surówki i trafiła na listę pomimo braku powiązań z rosyjskim kapitałem, nie została z niej wykreślona. Sytuacja firmy jest coraz bardziej dramatyczna. Niedawno musiała zutylizować 500 ton zepsutego surowca i gotowych wyrobów. Ich wartość to ok. 1,5 mln zł. Będzie też musiała zapłacić za sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń. Jej pracownicy zaczęli składać wypowiedzenia. Cierpliwość tracą też odbiorcy jej sałatek. Sytuacja firmy odbija się także na jej dostawcach. Maga Foods wciąż liczy, że lada chwila MSWiA wykreśli ją z listy.

Nadziei na to nie mają już polskie spółki należące do szwajcarskiej grupy Sulzer oraz firma Medmix Polska spod Wrocławia. Prezes tej ostatniej firmy mówi, że decyzja o kontynuacji inwestycji nad Wisłą zależy od tego, czy MSWiA pozytywnie rozpatrzy jej wniosek o wykreślenie z listy. Natomiast właściciele koncernu Sulzer podjęli decyzję o likwidacji polskich spółek. Pracę straci prawie 200 osób.

Źródło: https://www.pb.pl/czarne-zniwo-czarnej-listy-mswia-1151402?fbclid=IwAR3YV9pC0VdacA3RaV0uEn6Y87QtvqElmJt_BBZtO01diuIbLrjq-qnio1I

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.