Top Secret wnioskuje o upadłość

Top Secret wnioskuje o upadłość

O złożeniu wniosku o upadłość przez sieć odzieżową Top Secret  poinformowała powiązana z nią firma Redan.

Redan od 2020 r. nie kontroluje Top Secret, ale ma prawo odkupienia jej udziałów w okresie pięciu lat i jest jej znaczącym wierzycielem.

Należności Redanu na koniec lipca były na poziomie 25,1 mln zł. Zostały na nie utworzone odpisy aktualizujące w kwocie 15 mln zł. Natomiast 25,1 mln zł zostało objęte układem w Top Secret.

Obie spółki mają także wspólną umowę w banku HSBC Continental Europe. W jej ramach Top Secret korzystał z 7,5 mln zł kredytu.

Redan poinformował, że w krótkim terminie złożenie wniosku o upadłość przez Top Secret nie wpłynie istotnie na sytuację spółki. Natomiast perspektywę długoterminową firma przeanalizuje i przedstawi jej wyniki.

W pierwszym kwartale tego roku aż 85 proc. przychodów ze sprzedaży Redanu i 72 proc. marży handlowej pochodziło od Top Secret. Przychody Redanu były na poziomie w sumie 23,14 mln zł.

Top Secret istnieje od 1995 r. Siedzibę ma w Łodzi. Projektuje i dystrybuuje odzież. W Polsce ma ponad 170 salonów, zatrudnia około tysiąca pracowników.

Źródło: https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10820248/top-secret-zlozyla-wniosek-o-upadlosc-wlasciciel-wyjasnia-co-dalej.html

https://www.pb.pl/top-secret-zlozyl-wniosek-o-upadlosc-1158676

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.