Rośnie liczba firm zawieszających działalność

Rośnie liczba firm zawieszających działalność

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zawieszenie prowadzonej działalności gospodarczej.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał, że wraz z początkiem 2023 roku blisko 17 tysięcy firm zakończyło działalność. Liczba wyrejestrowanych firm została jednak zrównoważona przez przedsiębiorców, którzy działalność dopiero otwierali. Ich było więcej. Jednocześnie jednak zaobserwowano zdecydowany wzrost liczby przedsiębiorców, którzy podjęli decyzję o zawieszeniu prowadzonej przez siebie działalności. Dotyczyło to 22 tysięcy firm. Wśród nich dominowały przedsiębiorstwa działające w branży budowlanej i nieruchomości.

Zestawienie ze sobą powyższych danych skłania do wniosku, że zmniejsza się liczba firm prowadzących działalność gospodarczą. Eksperci, poszukując przyczyn takiego stanu rzeczy, zwracają uwagę na obecnie panującą sytuację ekonomiczną i wynikającą z niej niepewność. Prognozują jednak, że w najbliższej przyszłości powinniśmy spodziewać się stabilizacji i normalizacji.  

Źródło: https://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/8659270,regon-firmy-dzialalnosc-gospodarcza-przedsiebiorcy-glowny-urzad-statystyczny.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.