Pol-Mot Holding zbankrutował

Pol-Mot Holding zbankrutował

Warszawski sąd ogłosił upadłość Pol-Mot Holdingu (PMH). To firma, która jest większościowym udziałowcem Ursusa i dilera samochodów Pol-Mot Auto.

Ursus jest w upadłości, a Pol-Mot Auto w sanacji. To problemy finansowe spółek córek doprowadziły PMH do bankructwa. Firma poręczała i zabezpieczała ich kredyty na kwotę 110 mln zł.

Andrzej Zarajczyk, prezes i większościowy akcjonariusz PMH, zapowiedział złożenie zażalenia na decyzję o upadłości.

Kilka tygodni temu złożył on wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Sąd go jednak zwrócił. Na stole miał także wniosek o upadłość, który złożył Getin Noble Bank. Jego podstawą była wierzytelność opiewająca na 5,3 mln zł, z tytułu poręczenia wekslowego PMH za kredyt, który został udzielony przez bank Ursusowi.

Pierwszy wniosek o upadłość PMH z tytułu poręczenia kredytu Ursusa o wartości 12 mln zł złożył PKO BP już na początku 2019 r. Firma chciała uniknąć bankructwa i złożyła wniosek o przyspieszone postępowanie układowe. Zostało ono wszczęte w kwietniu 2019 r. Głosowanie nad propozycjami układowymi odbyło się w lutym 2021 r. Aż 18 wierzycieli było za jego przyjęciem. Jednak o tym, że nie został przyjęty zdecydował głos PKO BP. Sąd umorzył to postępowanie. PMH rozpoczęła uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Jednak i ono zakończyło się fiaskiem.

Źródło: https://www.pb.pl/ursus-pociagnal-wlasciciela-na-dno-1146585

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje