Odcinek 5 podcastu ResTrue Talks.

Odcinek 5 podcastu ResTrue Talks.

Właśnie ukazał się piąty odcinek podcastu ResTrue Talks.

Po raz kolejny dostarczamy dawkę aktualnej i pełnowartościowej wiedzy.

Dr Ulyana Zaremba i r. pr. Maciej Woźniak omawiają statystyki postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych za wrzesień i październik. Nie tylko prezentują wnioski płynące z analizowanych danych, ale dyskutują też nad „ciekawymi” przypadkami, które dostarczyła praktyka.

Dr Maria Wąsicka-Sroczyńska i dr Przemysław Grobelny z CMT Advisory rozmawiają o wyzwaniach stojących przed branżą windykacyjną, która jest pewnego rodzaju barometrem bieżącej sytuacji rynkowej.

Dr Patryk Filipiak zdaje relację z Konferencji Europejskiego Prawa o Niewypłacalności zorganizowanej przez INSOL Europe Academic Forum, która w październiku odbyła się w Amsterdamie.

Gwoździem programu jest rozmowa dr Patryka Filipiaka z mec. Małgorzatą Badowską z Kancelarii Gessel, z doradcą restrukturyzacyjnym Kamilem Hajdukiem, mec. Rafałem Wojciechowskim oraz z mec. i doradcą restrukturyzacyjnym Piotrem Zimmermanem z Kancelarii Zimmerman Sierakowski i Partnerzy. Wspólnie z Gośćmi, poruszamy temat „crowdfundingu” i związanego z tym zjawiska wielości i rozproszenia inwestorów, które ma szczególne znaczenie w razie niewypłacalności dłużnika. Wybór tematu wiąże się z ostatnimi wydarzeniami. Niedawno w mediach głośno było o grupie spółek z branży alkoholowej, których działanie oparte było właśnie o wsparcie crowdfundingowe. Obecnie spółki te są objęte toczącymi się postępowaniami restrukturyzacyjnymi. Co więcej, 10 listopada nastąpiły zmiany regulacyjne w zakresie podmiotów uprawnionych do pozyskiwania kapitału w ramach finansowania społecznościowego.

Koniecznie zachęcamy do odsłuchiwania na YouTubie i na Spotify i do komentowania!

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.