Kurierzy zadłużeni

Kurierzy zadłużeni

Zadłużenie firm świadczących usługi kurierskie jest coraz większe.

Z danych Krajowego Rejestru Długów (KRD) wynika, że 1,2 tysięcy firm kurierskich zadłużonych jest na łączną kwotę przekraczającą 35 mln złotych. Wśród ich wierzycieli dominują przed wszystkim banki i firmy leasingowe stanowiące swoistego rodzaju źródła finansowania samochodów, które są podstawowym narzędziem pracy firm kurierskich. W skład grupy wierzycieli wchodzą także: firmy z branży zarządzania wierzytelnościami (zaległości opiewają na kwotę 12 mln zł), firmy transportowe (dług wynosi 2,2 mln zł), dostawcy internetu i usług telekomunikacyjnych (1,8 mln zł zadłużenia) oraz towarzystwa ubezpieczeniowe (1,2 mln zł długu).

Na problemy z utrzymaniem płynności finansowej firm kurierskich nie bez przyczyny pozostaje fakt, że one same również są wierzycielami. Firmy trudniące się handlem, produkcyjne, transportowe, logistyczne i spedycyjne zalegają kurierom blisko 31 mln złotych, czyli prawie tyle samo co firmy kurierskie swoim wierzycielom. Z kolei, przedsiębiorstwa z branży TSL są zadłużone na 1,3 mld zł. I w taki oto sposób powstają i potęgują się zatory płatnicze.

Zadłużenie firm kurierskich nie jest nowym zjawiskiem. Zwracaliśmy na nie uwagę dokładnie rok temu. Wówczas oscylowało ono w okolicach 74 ml zł.

Źródło: https://www.pb.pl/kurierzy-wpadli-w-spirale-dlugow-1203064

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.