Dalszy ciąg zwolnień

Dalszy ciąg zwolnień

Dalszy ciąg zwolnień w branży technologicznej.

Przedstawiciele kolejnych firm technologicznych decydują się na podjęcie działań naprawczych w postaci restrukturyzacji zatrudnienia. O swoich planach w tym zakresie poinformowało właśnie przedsiębiorstwo prowadzące serwis aukcji internetowych – ebay oraz portal internetowy – Yahoo. Pracę, w pierwszej z wyżej wymienionych firm, straci 500 osób. Według przedstawicieli tego serwisu reorganizacja dotychczasowej działalności firmy jest koniecznością wynikającą z chęci rozpoczęcia nowych inwestycji. Zapewniają jednak, że każdy ze zwalnianych pracowników będzie mógł liczyć na wsparcie. Z kolei, zakres redukcji etatów w Yahoo jest szerszy. Pracę w portalu straci 1000 pracowników zatrudnionych w dziale reklamy. Podjęcie takich kroków jest następstwem zmian koncepcyjnych w zakresie prowadzenia dalszych działań marketingowych.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze zwolnienia w dużych konsorcjach technologicznych. Wcześniej takie decyzje zapadły w:  Microsofcie, Amazonie, Mecie, Philipsie.

Źródło: https://www.pulshr.pl/restrukturyzacja/technologiczni-giganci-redukuja-etaty-ebay-oglasza-zwolnienia,95539.html; https://www.bankier.pl/wiadomosc/Yahoo-zwolni-20-proc-pracownikow-8488660.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.