Wiele rekordów pobitych

Wiele rekordów pobitych

Sytuacja polskiej branży motoryzacyjnej jest rekordowo dobra.

Przychody branży motoryzacyjnej za rok 2022 były rekordowo wysokie. Po raz pierwszy w historii polskiej motoryzacji przekroczyły próg 200 mld złotych. W największym zakresie przyczyniła się do tego sprzedaż części i akcesoriów, która wygenerowała 55% całości uzyskanych przychodów. Z kolei 37% tej kwoty było wynikiem sprzedaży pojazdów i silników. Należy jednak mieć na względzie, że odnotowano niewielkie (niespełna 0,5%) spadki w zakresie sprzedaży przyczep i naczep oraz niespełna 2% redukcję liczby pracowników zatrudnionych w branży. O rekordach można również mówić w kwestii eksportu motoryzacyjnych produktów. Jego wartość oszacowano na blisko 38 mld euro.

Warto również dodać, że tak dobre dane zaskoczyły nawet ekspertów. Początek ubiegłego roku, przede wszystkim pierwszy kwartał, nie zapowiadał tak obiecującego zakończenia. A co więcej, prognozuje się, że rok 2023 ma być jeszcze lepszy.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/kluczowa-branza-bije-w-polsce-rekordy-produkcji-i-eksportu-a-ma-byc-jeszcze-lepiej/9n2t4vd

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.