Merlin Group wnioskuje o sanacje

Merlin Group wnioskuje o sanacje

W postępowaniu restrukturyzacyjnym Zarząd Merlin Group upatruje recepty na rozwiązanie problemów.

Kilka dni temu przekazano do publicznej wiadomości, że Zarząd Merlin Group złożył wniosek o wszczęcie postępowania sanacyjnego. To swoistego rodzaju odpowiedź na informację, którą Zarząd otrzymał miesiąc temu o tym, że w lipcu jeden z wierzycieli złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Przedstawiciele spółki zapewniają jednak, że powodzenie opracowanego planu restrukturyzacyjnego pozwoli rozwiązać problemy finansowe, a tym samym kontynuować działalność.

Merlin Group to jeden z najstarszych i największych polskich sklepów internetowych. Jego historia sięga 1999 roku. Początkowo funkcjonował jako internetowa księgarnia. Stopniowo, ale systematycznie powiększał swój asortyment i w ten sposób przekształcił się w samowystarczalną platformę zakupową. W trakcie swojego długoletniego istnienia kilkakrotnie zmieniał właściciela. Co więcej, blisko 10 lat temu mierzył się z podobnymi problemami, które obecnie próbuje rozwiązać. Otóż, wnioskował wówczas o upadłość. Przed realizacją tego ostatecznego scenariusza uchroniło go zawarcie współpracy z inną firmą działającą na rynku e-commerce, mianowicie firmą Topmall. Ostatnie zmiany własnościowe zaszły w Merlin Group w 2022 roku. Głównym akcjonariuszem spółki został wówczas Berg Holding działający w obrębie: e-commerece, nieruchomości, technologii i HoReCa. Aktualnie, ta giełdowa spółka również mierzy się z problemami finansowymi, czego konsekwencją było zawnioskowanie rok temu o wszczęcie postępowania sanacyjnego.

Źródło: https://www.pb.pl/wierzyciel-chce-upadlosci-merlina-pioniera-e-handlu-w-polsce-gieldowa-spolka-wierzy-jednak-w-restrukturyzacje-1205869

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.